Kontakt

 

 

Radim Novák
Czech Republik

info@shotee.eu

obrazek

První koketování se sportovní střelbou můžeme datovat do roku 1979, kdy již ve svých 6 letech pod trénérskýn vedením svého otce a pozdějšího dlouholetého trenéra Vladimíra Nováka. Závodně a tudíž naplno jsem se začal věnovat sportovní střelbě o dva roky později a prvních dorosteneckých úspěchů dosáhl v SSK Kostelec nad Černými lesy. V té době jsem začal koketovat s biatlonem a tři roky jsem se zúčastňoval soutěží, vrcholem :-) pro mě byla účast na MČR - Kvilda 1985.

 

Další cestou byl přestup do tehdy nově vzniklého TSM ( Tréninkového střediska mládeže) Kolín. Tam jsem se, ale dlouho neohřál a postoupil do vrcholového střediska, tehdejší RH (Rudé hvězdy), kde jsem později nastoupil na základní vojenskou službu.
Od roku 1993 jsem se stal zaměstnancem OS MV. Zde jsem působil 11 let působil jako profesionální sportovní střelec.


První účast na Olympijských hrách v Atlantě (USA)1996 mi utekla jenom o vlásek v rozstřelu s Milanem Machem. Na druhý pokus to ale už vyšlo a v Sydney 2000 jsem střílel. Jsem dodnes jediným držitelem absolutního nástřelu a českého rekordu v libovolné malorážce 60 ran nástřelem 600 b. Kariéru jsem ukončil koncem roku 2003, jednak ze zdravotních, ale také z dalších, osobních důvodů.