Zajímavosti


 

obrazek
Dodnes jsem jediným držitelem absolutního nástřelu a Českého rekordu 600 b. v disciplíně LM 60 vleže. Rekord jsem nastřílel na ČP v Brně v roce 1995, střelivem R-50 (nástřelka 13,5 mm z Ruagu). Bylo pod mrakem a byla také trochu mlha. Druhý den jsem k tomu přidal ještě 400 b vleže do 3x40.

 

 

 

 

 

 

VW Golf 3V roce 1993 jsem vystřílel Golf 3. V německém Hannoveru se v té době každoročně konala soutěž -Centrová rána- závody trvaly 3 týdny a zúčastnilo se jí kolem 2 tiisícovek střelců a střílelo se ze vzduchových pušek na 10 m..

 

 

 

Soutěž probíhá asi takto:
- přihlásíte se a zarezervujete si určitý soutěžní den po telefonu
- přijedete, zaplatíte startovné, můžete si koupit třeba jenom několik výstřelů (mimochodem i s jednodením ubytováním to tenkrát přišlo asi na 7 tis. Kč - což nebylo málo)
- můžete střílet jednak s oporou na speciálním stativu (v Německu poměrně rozšířená disciplína) nebo zvolíte klasický styl olympijské disciplíny VzPu 60/40
- hodnotí se dva nejlepší zásahy na setiny milimetru.

 

 

 

Radim Novák na poštovních známkáchNa OH Sydney 2000 byla možnost nechat si vyrobit známky, které byly ovšem opravdu platné. Takže několika svým kamarádům a známým přišla pohlednice s těmito netradičními známkami.

 

 

 

 

 

 

 

Já a Dieter Anschütz Na veletrhu IWA 2007 jsem se vyfotil na prezentačním stánku firmy Anscütz s majitelem Dietrem Anschützem, který je čtvrtou generací rodiny.

 

 

 

 

 

 

 

Já a Rajmond DebevecNa veletrhu IWA 2006 k nám na stánek přišel Rajmond Debevec, legenda puškové střelby, olympijský vítěz ze Sydney 2000 a držitel světového rekordu v LM 3x40 1186 b.

 

 

 

 

 

 

 

Herec Václav Vydra a jeho KEMEN Na brokové střelnici v Plzni Lobzích jsem si zastřílel s hercem Václavem Vydrou. Já jsem vyzkoušel jeho Kemena a on zase novinku firmy Anschütz - F27A v pažbě RS II. Bylo to zábavné setkání, ale pro mně i velmi poučné. Přesto, že jsem dlouhá léta trávil spoustu času na soutěžích po boku takových brokových veličin jako jsou Bronislav Bechyňský, Petr Málek (druhý ze Sydney 2000), David Kostelecký, Jan Sychra a Jiří Gach, nenechalo to na mě ani nejmenší stopu. Václav Vydra se snažil, vštípit mi některé zásady a mě nezbývalo než obdivovat jeho bravůrní střelbu. ©

FOTO: Zdeněk Vaiz

 

Václav Vydra vyzkoušel novinku firmy Anschütz - F27A v pažbě RS2